
Прочетен: 1519 Коментари: 3 Гласове:
Последна промяна: 13.06.2021 21:16


Днес на редовното си заседание Министерският съвет ще вземе решение за даване на концесия за добив на нефт и природен газ в село Девенци, община Червен бряг на компанията „Дайрект петролеум България“ АД.
Очаква се компанията да започне добив на нефт и природен газ през втората половина на следващата година, посочи Добрев и допълни, че през първите години на концесионния договор добивът ще достига размерите на добитите количества от Melrose, така че поне още 10% от местната консумация на природен газ ще бъде осигурена от местен източник”, заяви министърът.
ОЩЕ ПО ТЕМАТА Планират се сондажи за нефт и газ и по Южното Черноморие "Тотал Е&П България" Б.В. ще проучва за нефт и газ в Черно море Добивът на газ от новите находища ще покрива 20% от общата консумация в страната
„След 2020 година добивът ще покрива по-голямата част от нашето потребление“, каза икономическият министър.
Той уточни, че вече има подписан предварителен договор за закупуване на 80% от добитите количества от „Булгаргаз“ на цена, която е 35% по-ниска от вносния газ и така ще се гарантира по-голяма стабилност за газоснабдяването в кризисни моменти.
След решението на кабинета за отдаване на концесия, компанията ще може да започне сондажи и строителство на газопровод, за да свърже находището в Девенци с националната система.
"Дайрект петролеум България" АД има концесия за проучване на природен газ край село Девенци, Червен бряг от миналата година.
Със свое решение Министерският съвет предостави на „Дайрект Петролеум България” 35-годишна концесия за добив на природен газ и кондензат от находище „Койнаре” – участъци „Борован”, „Враняк”, „Девенци” и „Садовец”. Находището се намира на териториите на общините Враца, Борован, Бяла Слатина, Долни Дъбник, Червен бряг и Кнежа, които ще получават половината от извършваните концесионни плащания, пропорционално на територията им, попадаща в рамките на находището.
https://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/dobrev-dairekt-petroleum-shte-dobiva-priroden-gaz-krai-devenci-142820/
https://bdenkov.blog.bg/politika/2021/05/24/politika-i-gazovi-nahodishta-v-bylgariia.1762465
Другите правят от пустиня градина .
Продадоха земята на дедите ни !
Отровиха Земята ни !
Ще получават по 20% от продаденото! Тези, които го продават!
Пшеница , царевица , дини, грозде .
Спасихме Златна Добруджа , а те скришно продадоха земята на дедите ни.
Сега ще я тровят. 5000 метра сондажи . Ще чупят ли земния щит?
А ние се набъркваме там, ккъдето работа нямаме!

2. бъди българин
3. geravna
4. zeravna
5. zeravna
6. virginia grotta
7. Виртуална библиотека
8. Къде сте
9. Песен за Нибелунгите
10. Войни на Тангра